Lilie ve znaku, jak střelka kompasu, vede nás cestou cest, po ní vždy půjde vpřed, oddíl 140, pro krásu, pravdu a čest
<<<   140. chlapecký oddíl CXL - Praha 4   >>>

Náš oddíl se jmenuje CXL a v novodobé historii působíme na Praze 4 od roku 1990. V současné době má náš oddíl jednu roverskou a jednu vlčáckou družinu. Vlčata se scházejí jednou týdně na družinové schůzce a společné oddílové akce podnikáme jednou až dvakrát do měsíce. Většinou se jedná o víkendové nebo jednodenní výpravy. Naše akce se snažíme koncipovat tak, aby si v nich každé dítě našlo „to své“. Výpravy bývají tématicky laděné. V letošním roce jsou naše akce zaměřeny na starý Egypt. V minulých letech jsme cestovali po různých zemích světa, slavili nejrůznější světové svátky nebo trávili víkendy inspirované filmovou tvorbou.

Skautský rok začíná v září a s jeho začátkem se rozjíždějí oddílové i střediskové akce. O podzimních prázdninách pořádá středisko rádcovský kurz RAK pro skauty nebo zážitkovou akci pro vlčata s názvem Mauglí. O jarních prázdninách pořádáme zimní tábor s lyžařským výcvikem a v červenci samozřejmě letní stanový tábor. Každým rokem také jezdíme do některé z evropských metropolí.

Kromě těchto klasických akcí se dětem snažíme nabízet také podniky, které mají širší rámec. Ať už se jedná o akce s mezinárodní účastí (středoevropské Jamboree Orbis) nebo např. akci Klíč – národní jamboree v Plzni.

Klubovnu máme ve Viktorinově ulici č. 1 na Pankráci (Praha 4) nedaleko metra Pražského Povstání. V současné době se na vedení oddílu podílí Pája, Jáma, Honza, Jakob, Nasťa, Peťan a Flipy.

TOPlist